Bądź na bieżąco,

zapisz się na newsletter

nie teraz nie, dziękuję
Udostępnij na facebook.com

Szyldy grawerowane laserowo

Szyld to nie tylko element informacji wizualnej, zewnętrzne oznaczenie miejsca wykonywania przez przedsiębiorcę działalności gospodarczej. To również wizytówka firmy z którą na początku styka się klient. Szyldy możemy ogólnie podzielić na szyldy banerowe, reklamowe oraz semaforowe. Aby szyld spełniał swoją rolę, informował nowych klientów, powinien być widoczny i rozpoznawalny. Musi kojarzyć się z branżą, w której działa określona firma, pożądane jest umieszczenie wizualizacji naszej usługi czy produktu lub logo. Jednocześnie nie powinien być przeładowany informacją, czytelny i estetyczny, krótko mówiąc zaprojektowany przez dobrego grafika.

Szyldy umieszczone na elewacjach budynków zabytkowych powinny mieć swój indywidualny charakter współgrający z architekturą. W związku z czym należy wykonać je z tradycyjnych materiałów, ich wielkość i kolorystyka powinny być podporządkowane wystrojowi oraz kolorystyce elewacji i nie powinny stanowić dominanty na ścianie zabytkowego obiektu.

Bardzo trudno jest oddzielić szyld od reklamy. Podstawową cechą reklamy jest zawarta w niej zachęta. Szyld natomiast ma w miarę zwięzłą i precyzyjną informację. Tablicę informacyjną z napisem "sklep spożywczy" możemy uznać za szyld. Natomiast ta sama tablica z napisem "najtańszy sklep spożywczy w mieście" jest już reklamą. Istotne są też materiały z jakich wykonana jest tablica informacyjna. Z pewnością wielkoformatowy baner czy bilboard lub kaseton podświetlany zaliczyć musimy do reklam. Za to niewielką tabliczkę wykonaną klasycznymi technikami nazwiemy szyldem.

Fima Verus Pracownia Reklamy wykonuje zarówno szyldy, tablice informacyjne jak i reklamy zarówno w technice grawerowania laserowego jak i nadruku sublimacyjnego.

Szerszą ofertę szyldów i tablic reklamowych w innych technikach prezentujemy na stronie www.verus.lublin.pl